poniedziałek, 30 lipca 2012

Pierwsza taka baza maszyn, urządzeń i pojazdów w internecie!

Każda nowa inwestycja zaczyna się od konkretnego zaplanowania potrzeb i skonfrontowania ich z możliwościami. Już na tym etapie pojawia się wiele opcji zakupu jak i wątpliwości co, gdzie, kiedy i za ile będziemy w stanie nabyć. W internecie można znaleźć wiele odpowiedzi na te, jak i inne pytania. Zazwyczaj wiąże się to ze sporym nakładem czasu, który należy poświęcić, aby znaleźć odpowiedź na te wszystkie pytania.

Zazwyczaj poszukiwania odpowiedniego dostawcy stają w martwym punkcie w momencie, kiedy chcemy znaleźć najlepszą ofertę finansowania nowej inwestycji. Nie zawsze wiemy bowiem, czy stać nas na wybrany model.

W internecie można znaleźć mnóstwo narzędzi, dzięki którym możemy wysłać zapytanie leasingowe i wiele stron dostawców sprzętu. Wszystko jest w porządku, ale tylko do pewnego, bardzo ważnego momentu: kiedy chcemy szybko dostać dokładną ofertę finansowania dopasowaną do naszych potrzeb i konkretnej maszyny a z drugiej strony, kiedy chcemy mieć w tym samym czasie przekrój ofertowy maszyn i urządzeń, który możemy wziąć w leasing. Wtedy okazuje się, że ogrom informacji znajdujących się w internecie przysłania meritum sprawy.

Rozwiązaniem jest serwis www.wezleasing.pl, który oprócz narzędzi pozwalających ocenić zdolność leasingową i określających najlepszą ofertę, zawiera także BAZĘ MASZYN, URZĄDZEŃ I POJAZDÓW, które można wziąć w leasing. Przy każdej ofercie sprzętu zamieszczony jest podręczny kalkulator oferty leasingowej. Dzięki temu w każdej chwili można w prosty i szybki sposób sprawdzić, czy finansowanie proponowane przez firmy leasingowe będzie odpowiednie do naszych potrzeb i możliwości.

Sprawdź bazę maszyn, urządzeń i pojazdów: www.wezleasing.pl

poniedziałek, 23 lipca 2012

Wszystko o oprocentowaniu leasingu- czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze finansującego.


Rozważając wybór firmy leasingowej podstawowym czynnikiem do porównań będzie oprocentowanie leasingu (suma opłat). Nominale oprocentowanie leasingu potocznie zwane stopą procentową jest wielkością odzwierciedlającą kwotę odsetek należnych firmie leasingowej z tytułu leasingu. Zazwyczaj oprocentowanie to podawane jest przez pryzmat podstawowego okresu leasingu.

Firmy leasingowe wyznaczają oprocentowanie leasingu na podstawie dwóch składników. Pierwszym z nich jest stopa referencyjna (stopa procentowa), czyli np. WIBOR, LIBOR, EURIBOR. Ustalanie tych stóp procentowych odbywa się każdego roboczego dnia tygodnia.

Firmy leasingowe nie mają bezpośredniego wpływu na wielkość tego składnika oprocentowania leasingu i przyjmują je jako wartości narzucone odgórnie.

Drugim elementem oprocentowania nominalnego jest marża firmy leasingowej. W tym przypadku to firma leasingowa ustala wysokość marży i to właśnie na tej części procentowania zarabia. Firmy leasingowe ustalają wysokość marży w zależności od:
- wysokości pierwszej wpłaty,
- okresu trwania umowy,
- waluty w jakiej zawierana jest umowa (np. PLN, EUR),
- kondycji finansowa firmy (leasingobiorcy),
- przedmiotu leasingu (poprzez analizę rynku wtórnego).
Firmy leasingowe traktują marżę w sposób stały, co oznacza, że pozostanie ona niezmienna przez cały okres trwania umowy leasingowej.

Porada:
Niektóre firmy leasingowe w swoich umowach zawierają zapisy umożliwiające zmianę poziomu marży w zależności od decyzji podejmowanych np. przez swój zarząd. Takie zapisy wiążą się z ryzykiem dowolnej zmiany marży w całym okresie trwania umowy, a więc również zmiany oprocentowania nominalnego. Początkowo pozornie atrakcyjne oprocentowanie może szybko wzrosnąć, zatem odradzam podpisywanie umów z tego typu zapisami.

Większość firm leasingowych, zgodnie z tym co wyjaśniono powyżej, stosuje następujący wzór:
Stopa procentowa = stopa referencyjna + marża firmy leasingowej.
Przed podpisaniem umowy leasingowej warto zorientować się w jaki sposób firma leasingowa wylicza oprocentowanie, chociaż to głównie od marży firmy leasingowej zależy atrakcyjność leasingu.
Zdarza się, że oprocentowanie leasingu może zostać podwyższone lub obniżone ze względu na:
- zmianę stopy referencyjnej,
- zmianę wysokości stawek podatkowych.

Po raz kolejny firmy leasingowe mogą w ten sposób sztucznie wpływać na atrakcyjność swojej oferty i jej wybór.
Zanim podejmą Państwo decyzje o wyborze oferty leasingowej należy dokładnie przyjrzeć się sposobom wyliczania nominalnego oprocentowania leasingu. Oprocentowanie jest bowiem najważniejszym elementem jaki należy sprawdzić porównując oferty leasingu. 


Poszukujesz finansowania swojej nowej inwestycji? Znajdź najlepsze oferty na Pierwszej Platformie Transakcji Leasingowych www.wezleasing.pl

poniedziałek, 16 lipca 2012

Jak znaleźć najlepszą ofertę w serwisie weźleasing.pl?


Znalezienie najlepszej oferty leasingowej w serwisie weźleasing.pl jest bardzo proste i zajmuje znacznie mniej czasu niż poszukiwania ofert w wielu instytucjach finansowych.

1. Wpisz podstawowe parametry zapytania i kliknij „oblicz ratę leasingu".

2. W rezultacie otrzymasz szacunkową kalkulację oferty leasingowej. Pamiętaj, że jest to jedynie przybliżona wartość, ponieważ system nie przeanalizował jeszcze Twoich bardziej szczegółowych danych. Aby zobaczyć finalną ofertę, przejdź dalej.

3. W kolejnym kroku określ bardziej szczegółowe dane. Na ich podstawie system wygeneruje listę firm leasingowych, które sfinansują wybrane aktywo

4. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zarejestruj się w serwisie. Zaraz po rejestracji otrzymasz listę firm leasingowych najlepiej dopasowanych do Twojego zapytania i możliwości finansowych.


Znajdź ofertę najlepszą dla Ciebie w serwisie www.wezleasing.pl

poniedziałek, 9 lipca 2012

Co to jest leasing?- Poradnik dla początkujących.


Leasing to alternatywny, w stosunku do kredytu bankowego, sposób finansowania inwestycji. Polega na tym, że firma leasingowa kupuje dla przedsiębiorcy wybrany przedmiot a następnie oddaje go klientowi w leasing. W zamian pobiera opłaty za użytkowanie- tzw. miesięczne raty leasingowe. Umowa leasingu daje zatem możliwość używania rzeczy bez konieczności kupowania jej za środki finansowe własne lub pochodzące z kredytu.

Kto udziela leasingu?
W umowie leasingu występują dwie strony: leasingobiorca (przedsiębiorca) i finansujący (firma leasingowa).

Dla kogo jest leasing?
Leasing jest nowoczesną formą finansowania inwestycji dla małych i dużych firm. W odróżnieniu od kredytu bankowego nie wymaga tak dużej zdolności kredytowej. Z leasingu korzystają przede wszystkim firmy, które swoją działalność finansują z bieżących przychodów, mają wysokie przychody podatkowe lub nie mające zdolności kredytowej.

Leasing nie opłaca się jednak podmiotom, które:
- nie są płatnikami podatku VAT
- rozliczają się za zasadach zryczałtowanego podatku dochodowego
- korzystają z ryczałtu ewidencyjnego i karty podatkowej
- nie generują jeszcze zysku (są np. w fazie powstawania i przez najbliższe kilkanaście miesięcy nie będą osiągać przychodów podlegających podatkowi dochodowemu).

Rodzaje leasingu
Obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące rachunkowości i podatków wyróżniają dwa rodzaje leasingu: leasing operacyjny i leasing finansowy.
Leasing operacyjny jest usługą, pozwalającą na uznanie rat leasingowych w całości do kosztów uzyskania przychodu leasingobiorcy. Leasingowany obiekt pozostaje w okresie obowiązywania umowy własnością firmy leasingowej; na której spoczywa też obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Po zakończeniu umowy przedsiębiorca ma możliwość stania się prawnym właścicielem sprzętu.
Leasing finansowy to rodzaj leasingu polegający na dostawie danego środka trwałego, a dla celów podatkowych (podobnie jak w przypadku kredytu) amortyzacja i część odsetkowa rat leasingowych stanowi koszt uzyskania przychodu leasingobiorcy. Po zakończeniu umowy przedmiot leasingu staje się włsanościa leasingobiorcy.
Wybór rodzaju leży po stronie leasingobiorcy, to on musi wiedzieć, który bardziej się jemu opłaca (więcej na ten temat w poradniku „Leasing: finansowy czy operacyjny?”).
Przedsiębiorca może również odsprzedać firmie leasingowej własny środek trwały, a następnie wziąć go w leasing (tzw. leasing zwrotny). Jest to szybki i prosty sposób na uwolnienie kapitału i natychmiastową poprawę płynności, przy zachowaniu prawa do użytkowania sprzętu i pobierania z niego korzyści.

Co można wziąć w leasing?
·         Pojazdy (ciężarowe, osobowe, dostawcze, motocykle)
·         Maszyny i urządzenia (pojedyncze oraz linie produkcyjne)
·         Sprzęt medyczny
·         Sprzęt biurowy i komputerowy
·         Nieruchomości

UWAGA!
Należy jednak pamiętać, że nie każda firma leasingowa jest gotowa sfinansować każdy sprzęt. Firmy leasingowe specjalizują się w finansowaniu określonych typów przedmiotów.

Jakie dokumenty wymagane są przy ubieganiu się o leasing?
Komplet wymaganych dokumentów może różnić się w zależności od wymagań firmy leasingowej.     W większości przypadków potrzebne będą dokumenty założycielskie Państwa firmy (NIP, REGON, KRS lub EDG). Przy większości transakcji przedstawione dokumenty są wystarczające, aby firma leasingowa podjęła decyzję i sfinansowała inwestycję. W niestandardowych przypadkach finansujący może poprosić o dostarczenie innych dokumentów.

Chcesz znaleźć najlepszą dla siebie ofertę leasingu? Sprawdź ofertę dla Ciebie na www.wezleasing.pl

poniedziałek, 2 lipca 2012

WeźLeasing.pl - jak działa ten serwis?

Serwis weźleasing.pl to serwis przeznaczony głównie dla przedsiębiorców, którzy poszukują finansowania swojej nowej inwestycji. W każdym momencie wiele użytecznych narzędzi pozwala w szybki i łatwy sposób określić zdolność leasingową i wyliczyć ofertę finansowania najlepszą dla danego przedsiębiorcy.

Zobacz jak działa ten serwis:

więcej na stronie: www.wezleasing.pl